Щоб кожен і кожна могли ефективно навчатися, соціалізуватися й реалізувати потенціал, українська освіта має бути інклюзивною й безбар'єрною.
Однією зі складових Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору є флагманський проєкт МОН «Українська освіта без бар’єрів». Він покликаний створити умови для здобуття якісної освіти, соціалізації, підготовки до самостійного життя та професійної діяльності для всіх учасників й учасниць освітнього процесу.
За 2023 рік вже є успіхи та напрацювання в цьому напрямі.
Відкриті 4 освітні центри «Школи супергероїв» — тепер їх 11 в Україні. Тож ще більше дітей, які перебувають на довготривалому лікуванні, матимуть доступ до освіти.
Для дітей з особливими освітніми потребами надруковано 21 назву підручників для 5, 6 та 10 класів шрифтом Брайля.
Придбано 13 спеціально обладнаних автобусів для довезення до закладів освіти.
«Всеукраїнська школа онлайн» поповнилася 73 курсами для 5–11 класів, понад 3500 відеоуроками, методичними матеріалами та діагностичними тестами для виявлення освітніх втрат.
У 2024 році у планах розширення функції інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ), у яких надають корекційно-розвиткові послуги дітям з ООП, та їхню взаємодію із закладами дошкільної і загальної середньої освіти, а також відновимо пошкоджені й зруйновані центри. Крім того, планується відкрити ще 6 освітніх центрів «Школи супергероїв» та придбати 330 спеціально обладнаних автобусів для дітей з особливими освітніми потребами.
Проєкт Міністерства освіти і науки України «Освіта для всіх» реалізовано у межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні та за ініціативи першої леді України Олена Зеленська.
Джерело: Міністерство освіти і науки України