«Захист України» — що зміниться у програмі дисципліни?

Опубліковано:

🧭⛑️ Більше практики, більше актуальних знань і навичок, більше життєво необхідних умінь — усе це з'явиться на уроках із захисту України. 

 

Як це можливо? Для цього оновлюємо практичну складову шкільної дисципліни «Захист України» та змінюємо пріоритети у її викладанні — програма має відповідати умовам і викликам сьогодення. Важливо навчати дітей того, що їм цікаво та актуально. Навики домедичної допомоги та орієнтування на місцевості стануть у пригоді в походах або якщо трапиться халепа. Знання з мінної безпеки допоможуть правильно поводитися з вибухонебезпечними предметами та вбережуть життя і здоров'я. А навички керування БПЛА використовують відеографи, геодезисти, археологи та ще безліч спеціалістів у професійній діяльності.

 

📅Уже з вересня МОН запускає пілот проєкту оновленої дисципліни «Захист України». Для його апробації оберуть школи з різних регіонів України.

 

🧑🏻‍🏫 Щоб пілот відбувся успішно, плануємо провести курс для вчителів. Для цього залучаємо міжнародні і громадські організації, які мають досвід у навчанні дорослих і готові вчити вчителів керувати FPV дронами, орієнтуватися на місцевості, надавати домедичну допомогу та запобігати травматизму. Усе це — навички, необхідні у повсякденному житті, і це не лише про потреби оборони. 

 

📃Найближчим часом робочі групи почнуть напрацьовувати пропозиції з оновлення практичної складової дисципліни. Вони актуалізують програму, додадуть практичні заняття, підготовку до опанування базовими технологіями, якими зараз користуються захисники і захисниці. 

 

Ми всі вчимося жити в умовах нової реальності. І завдання шкільної освіти — підготувати учнів до неї та дати опору для майбутнього росту.