Вступну кампанію продовжено до 1 жовтня, але заняття у профтехах почалися 1 вересня. МОН підготувало рекомендації щодо організації безпечного навчання в умовах воєнного стану.
Що потрібно знати:
- Очне навчання дозволено тільки у закладах, що оснащені укриттями, відповідно до вимог і залежно від безпекової ситуації в населеному пункті. Проте теорію можуть викладати дистанційно з використанням платформи «Професійна освіта онлайн».
- Якщо в укритті закладу недостатньо місця для розміщення всіх студентів і працівників одночасно, очне навчання пропонують організувати позмінно.
- Практичні заняття проводитимуть у майстернях, лабораторіях і на підприємствах. Якщо такої можливості немає — у майстернях і лабораторіях інших профтехів (зокрема в інших областях) або онлайн. Частину практики, яку неможливо виконати, рекомендовано перенести на період після закінчення воєнного стану.
- Якщо організація освітнього процесу в закладі неможлива через воєнні дії, рекомендовано укласти угоди про співробітництво із закладами-партнерами, попередньо узгодивши це рішення з місцевими органами управління освітою.
- Для студентів з особливими освітніми потребами мають бути розроблені індивідуальні навчальні плани.
- Для психологічної підтримки учнів і викладачів потрібно організувати спеціальні заходи і тренінги, а також тренування у разі надзвичайних ситуацій.