Саме ефективність цієї галузі є однією з умов швидкого економічного розвитку нашої країни. На цьому наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет: нині це чудово розуміють на всіх рівнях державного управління. Однак особливо важливою для сфери є підтримка Президента України, адже завдяки затвердженому ним Указу “Про пріоритетні заходи щодо розвитку професійної (професійно-технічної) освіти” галузь отримала друге дихання.
Упродовж останнього півріччя після ухвалення Указу Президента командою МОН вжито низку заходів:
- підвищили розмір мінімальної академічної стипендії учням закладів профосвіти з 490 до 1250 гривень на місяць;
- затвердили методичні рекомендації щодо передачі закладів профосвіти з державної в комунальну власність;
- затвердили методичні рекомендації щодо створення наглядової (піклувальної) ради закладу професійної (професійно-технічної) освіти;
- зібрали та опрацювали пропозиції щодо проєкту Державної цільової програми розвитку професійної (професійно-технічної) освіти на 2022-2027 роки. Планується презентація проєкту найближчим часом.
«Пріоритетним напрямом у реформі професійної освіти є також оновлення інфраструктури закладів. Цьогоріч на створення навчально-практичних центрів Уряд виділив 150 млн грн, які між собою розділять 62 профтехи. Водночас у проєкті Державного бюджету на 2022 рік планується закласти 250 млн грн, що підтверджує пріоритетність реформи на національному рівні», – зауважив Сергій Шкарлет.
Міністр також повідомив: сьогодні у сфері професійної освіти реалізується 75 міжнародних проєктів, зокрема 66 – на регіональному рівні та 9 – на національному. Серед партнерів – представництво ЄС в Україні, Міжнародна організація праці, Європейський фонд освіти тощо. І це лише початок.