Головна мета державної політики у галузі дошкільної освіти – забезпечення доступної та якісної освіти для всіх дітей відповідного віку

Опубліковано:

       Дошкільна освіта – це своєрідна стартова платформа для особистісного розвитку дитини, підготовки її до навчання в Новій українській школі. На цьому наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет під час відкриття Форуму Всеукраїнського тижня дошкілля «Дошкільна освіта України 30»  20 вересня 2021 року.

     «За роки незалежності Україна зробила істотні кроки на шляху формування, реалізації та розвитку державної політики в дошкільній освіті. Сучасна дошкільна освіта базується на принципах якості, доступності та наступності, що є цілісною системою розвитку дітей раннього та дошкільного віку», – підкреслив Міністр.

     Сергій Шкарлет зазначив: за роки незалежності було створено законодавчу та нормативно-правову базу дошкільної освіти України.

За його словами, тема важливості та необхідності доступу до якісної дошкільної освіти сьогодні є ключовою як в Україні, так і у світі та визначена цілями сталого розвитку до 2030 року.

     «2021 року оновлено Державний стандарт дошкільної освіти (Базовий компонент), в якому гармонійно поєднано традиційно сильні сторони української дошкільної освіти з міжнародними стандартами, застосовано компетентнісний підхід до результатів освіти, що забезпечує наступність між дошкільною й початковою освітою», – повідомив Сергій Шкарлет.

      Міністерством проводиться активна робота щодо імплементації Стандарту: розроблено Методичні рекомендації, Типову програму підвищення кваліфікації педагогічних працівників; проведено серію вебінарів, забезпечено широкий інформаційний супровід, розміщено низку публікацій у відкритому доступі.

      Також було презентовано навчально-методичний посібник для педагогічних працівників «Державний стандарт дошкільної освіти: особливості впровадження», якому надано гриф Міністерства освіти і науки України та схвалено для використання в освітньому процесі.