Якісне харчування – здорові діти!

Опубліковано:

22 вересня стартував  обласний форум, приурочений проблематиці організації правильного шкільного харчування.

Ініціаторкою кардинальних зрушень в організації харчування дітей у навчальних закладах виступила Перша леді Олена Зеленська. Саме завдяки її неослабній увазі до цього питання ми вже маємо в області відчутні якісні зміни.

У кожній справі такого масштабу - успіх та кінцевий результат залежить від спільної роботи. Адже попри все – наші діти вчаться, а вчителі навчають. І головне завдання – підтримати  відвойовану освіту. Саме на цьому акцентувала увагу у відеозверненні до учасників форуму Перша Леді.

До речі, на рівні Кабміну затверджено зміни до діючих нормативних документів.

Що стосується кухарів.

На базі Державного професійно-технічного навчального закладу «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг» готуватимуть кваліфікованих робітників за професією «Кухар».Звісно, це важливий крок, але задля успішного системного реформування шкільного харчування маємо врахувати ще чимало чинників.

На форумі обговорили Стратегію реформування системи шкільного харчування на період 2023-2027 рр.

Вона включає:

оновлення матеріально-технічної бази харчоблоків закладів освіти;

індивідуальне визначення найбільш ефективного для кожного закладу способу організації харчування (самостійно, кейтеринг чи аутсорсинг);

визначення моделі організації харчування (базова, опорна, фабрика-кухня);

навчання та мотивація кухарів.

Попри виклики, пов’язані з війною, сформульоване чітке бачення алгоритму дій на місцевому рівні, аби реформа системи шкільного харчування стала успішною у кожній громаді регіону.

Працюємо на результат!

Олена Зеленська

Міністерство освіти і науки України