1,5 млрд грн державної субвенції на облаштування безпечних умов у закладах середньої освіти

Опубліковано:

Місцеві бюджети отримають 1,5 млрд грн державної субвенції для облаштування безпечних умов у закладах середньої освіти. Розподілятися ці кошти будуть між областями на основі даних щодо кількості учнів, які навчаються у дистанційному та змішаному форматі.

За рахунок державної субвенції будуть реалізовуватися проєкти, пов’язані з будівництвом, реконструкцією, реставрацією та капітальним ремонтом захисних споруд цивільного захисту у ЗЗСО.

Заклади освіти отримають шкільні автобуси у такій черговості:

опорні ЗЗСО з кількістю здобувачів освіти не менше 100 осіб, шкільні автобуси яких були знищені внаслідок збройної агресії російської федерації або передані на військові потреби;

опорні ЗЗСО з кількістю здобувачів освіти не менше 200 осіб, у яких навчаються здобувачі освіти із населених пунктів, де заклади освіти зруйновані або пошкоджені;

опорні ЗЗСО з кількістю здобувачів освіти не менше 200 осіб, які будуть утворені протягом 2023 року;

інші опорні ЗЗСО з кількістю здобувачів освіти не менш як 200 осіб;

інші ЗЗСО з кількістю учнів не менше 100 осіб, які оптимізовані, об’єднані, реорганізовані або будуть оптимізовані, об’єднані або реорганізовані протягом 2023 року.

Захисні ж споруди будуть облаштовані в опорних закладах освіти, де загальна чисельність учнів становить не менше 200 осіб, а інших ЗЗСО — не менше 350 осіб. Також будуть обладнані захисні споруди у тих закладах освіти, які їх не мають, або мають укриття, що потребують капітального ремонту.

«Ще 1 млрд грн державної субвенції передбачено на закупівлю шкільних автобусів. Розподіл цих грошей між областями відбувся пропорційно кількості учнів, які потребують підвезення до закладів освіти. На сьогодні – це орієнтовно 300 тис. дітей по всій країні», – повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.