Новини Структура Телефони
довіри
Державні
закупівлі
Версія для людей із вадами зору UA EN RU
24-26 жовтня 2017 року відбудуться Дев’ята Міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» та Шоста Міжнародна виставка освіти за кордоном «World Edu». Подробиці у розділі "Новини"
Документи
Зворотній зв'язок
Зворотній зв’язок

Обласний гуманітарний ліцей при Барському гуманітарно-педагогічному коледжі ім.М.Грушевського відсвяткував своє перше десятиліття

 

Урочистості з нагоди ювілею, що проходили у Барському міському кінотеатрі ім.Т.Шевченка, зібрали учнівський та педагогічний колективи, випускників навчального закладу та гостей свята.

Привітати колектив ліцею з десятиріччям завітали голова обласної державної адміністрації Микола Джига, перший заступник голови обласної Ради Ігор Кревський, завідувач сектору Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Тетяна Гінетова, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк, представники місцевих органів влади.

До уваги гостей свята було представлено документальний фільм про навчальний заклад «Тут народжується майбутнє», а також урочисто презентовано ювілейну книгу «Обласний гуманітарний ліцей: шлях у 10 років. 2001 - 2011».

«Десять років для навчального закладу - це лише перші кроки на освітянському шляху, - зауважив у вітальному слові головний освітянин області Ігор Івасюк. - Для ліцею цей час не пройшов даремно: сьогодні він справжній осередок обдарованої сільської молоді, кузня інтелектуальної еліти області, навчальний заклад, який забезпечує поглиблену творчу й особистісну реалізацію вихованцями власного потенціалу і не шкодує сил для модернізації та вдосконалення навчально-виховного процесу».

Учні ліцею підготували святковий концерт, лунали вітання на честь закладу. Не обійшлося і без нагород: 8 грамот обласної державної адміністрації вручив очільник Вінниччини Микола Джига, 16 педагогічних працівників нагороджені Почесними грамотами управління освіти і науки ОДА. Окрім того, на святі вручено традиційну для закладу премію імені М.Комісарчука, першого директора Барського педучилища, за період керівництва якого і було відкрито ліцей.

Історія навчального закладу починається у 2001 році, коли рішенням Вінницької обласної ради на базі Барського педагогічного училища було відкрито ліцей-інтернат для обдарованої молоді із сільської місцевості. Сьогодні тут навчається 115 учнів із 22 районів області.

Враховуючи напрями професійної підготовки Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського, структурним підрозділом якого є нині ліцей, заклад здійснює підготовку учнів за двома профілями навчання - педагогічним і правознавчим.

Як зазначає заступник директора коледжу по Обласному ліцею Людмила Хілінська, стратегічним напрямком діяльності навчального закладу є комплексна програма «Олімпіади. Конкурси. Турніри»: за 10-річну історію ліцею учні вибороли 140 перемог у різноманітних конкурсах та змаганнях різних рівнів. Команда закладу протягом п'яти років є традиційним учасником Всеукраїнського турніру юних істориків, з них - 4 роки поспіль здобуває призові місця.

Значна увага приділяється науковій роботі учнів: на базі закладу функціонує наукове ліцейне товариство «Перспектива» Вінницького територіального відділення МАН України, яке у 2010 році визнано переможцем Всеукраїнського відкритого конкурсу на кращу модель наукового товариства учнів МАН України і нагороджено дипломом ІІ ступеня. Проводяться педагогічні та правознавчі лекторії, навчальна практика-спостереження в загальноосвітніх школах та юридичних установах (залежно від обраного профілю).

Окрім того, у навчальному закладі діє Кодекс ліцеїста, ведеться літопис ліцейського життя, вироблено символіку: гімн ліцею, його штандарт та емблему, написано конституцію ліцейської республіки ТЕМП.

 


© Департамент освіти і науки Вінницької ОДА LIKT 2017 Ми у соц. мережах: Департамент освіти і науки Вінницької ОДА у Facebook