Новини Структура Телефони
довіри
Державні
закупівлі
Версія для людей із вадами зору UA EN RU
24-26 жовтня 2017 року відбудуться Дев’ята Міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» та Шоста Міжнародна виставка освіти за кордоном «World Edu». Подробиці у розділі "Новини"
Документи
Зворотній зв'язок
Зворотній зв’язок
Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Вінницькій області
 

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти створений наказом управління освіти Вінницької облради від 04.01.1995р. №7.

Директор - БАДЮК Володимир Васильович
Заступник директора - НАГАЄВСЬКИЙ Віталій Анатолійович
Головний бухгалтер - ЗОРЯ Ірина Миколаївна
Завідувач навчально-методичним сектором - МАРЧУК Василь Анатолійович
Помічник директора з адміністративно-господарської частини - НАЗАРЧУК Ігор Іванович
 
Контактні телефони: (0432)67-11-04, 66-69-26
Електронна адреса: vinnmc@ukr.net
Юридична адреса: 21009, м.Вінниця, вул. Київська, буд. 46
Місцезнаходження:
м.Вінниця, вул.Козицького, буд. 33, каб. І-5
м.Вінниця, вул.Київська, буд. 46

Методисти:

 • БАБІЧ Тетяна Федорівна - загальноосвітня підготовка, ЗНО
 • ВЕЛИЧКО Неля Олександрівна - інформаційно-аналітичний сектор
 • ГЛУЩЕНКО Ганна Миколаївна - електромеханічний профіль, впровадження ІКТ та інноваційних технологій
 • ДЕМ'ЯНИШИНА Ірина Валеріївна - загальноосвітня підготовка
 • ЗАПАДНОВА Світлана Анатоліївна - промисловість, будівництво, харчові технології, охорона праці
 • МАЗУР Таїса Петрівна - атестація та підвищення кваліфікації педпрацівників
 • МАЗУР В'ячеслав Анатолійович - сільське господарство, загальноосвітня підготовка
 • МАРТИНЮК Олена Миколаїівна - загальноосвітня підготовка, видавнича діяльність
 • МЕЛЬНИК Ольга Володимирівна - загальноосвітня підготовка, інформаційно-аналітична робота
 • МІЗЯКІВСЬКА Галина Дмитрівна - методист-психолог
 • СЛІЧНИЙ Юрій Олександрович - сільське господарство, автотранспорт
Робота НМЦ ПТО здійснюється на основі чинного законодаства України, державних стандартів професійно-технічної освіти, постанов уряду, нормативно-правових документів Міністерства освіти і науки України.

Основні завдання і напрямки роботи НМЦ ПТО відповідають "Положенню про республіканський, обласний, Київський та Севастопольський міський навчально-методичний центр професійно-технічної освіти".

Діяльність навчально-методичного сектору

З метою виконання завдань розвитку професійно-технічної освіти на основі наукових та аналітичних матеріалів стану організації навчально-виховного процесу у ПТНЗ області центр здійснює методичний та інформаційний супровід професійної підготовки робітничих кадрів у навчальних закладах.

Щорічно центром проводиться до 30 фахових семінарів для педагогічних працівників ПТНЗ області та біля 50 засідань творчих груп.

Розроблено проекти нових державних стандартів професійно технічної освіти з 9 робітничих професій. Проводиться робота з апробації проектів державних стандартів з 29 робітничих професій в ПТНЗ Вінницької області.

НМЦ ПТО спільно з ВПУ №32 розробили навчально-плануючу документацію і організували роботу всеукраїнського навчально-виробничого комплексу «Щедра нива». На базі НВК ведеться розробка та апробація нового типу державних стандартів на основі компетенцій з професії «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

За три останні навчальні роки:

 • проведено 22 обласних конкурси (ІІ етапи всеукраїнських) фахової майстерності серед учнів ПТНЗ, 4 обласних конкурси серед майстрів виробничого навчання;
 • три всеукраїнських конкурси;
 • призерами ІІІ етапів Всеукраїнських конкурсів стали 6 учнів та 2 майстри виробничого навчання ПТНЗ Вінницької області.

Підготовлено та проведено курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників ПТНЗ за програмою Intel® "Навчання для майбутнього". Всього 58 тренінгів, на яких підготовлено 872 педагогічних працівника.

Intel-проекти Якушинецького професійного училища соціальної реабілітації та Вінницького міжрегіонального вищого професійного училища стали переможцями Всеукраїнського конкурсу «Успішний проект» у 2007, 2010 роках.

За результатами Всеукраїнського конкурсу «Успішний проект 2009» програми Intel® "Навчання для майбутнього" переможцем стала викладач фізики ВМВПУ (ВПУ №4) - Ткачук А.Е.
Щорічно організовуються курси підвищення кваліфікації для педагогічних працівників різних категорій (близько 400 чол. в рік) та навчання майстрів виробничого навчання, для опанування новітніх технологій виробництва на базі НПЦ України.

Діяльність психологічної служби профтехосвіти

Організовано та проведено Всеукраїнський науково-практичний семінар "Організація діяльності психологічної служби в системі професійно-технічної освіти".

НМЦ ПТО у Вінницькій області отримав звання лауреата конкурсу у номінації «Інновації у вихованні молоді».

Проведено семінари-тренінги для директорів ПТНЗ «Ефективні комунікативні психологічні технології для керівників освітніх закладів» (2007, 2009, 2010).

Підготовлено та видано більше 30 методичних розробок, рекомендацій, надруковано ряд статей у фахових виданнях. Розроблена система методичного супроводу та аналізу діяльності психологічних працівників, які атестуються.

Результатом плідної співпраці з НАПН України є впровадження в навчально-виховний процес інноваційних програм та спецкурсів:

 • Програма МОН України/ АПН України/ ПРООН в Україні/ ЮНЕЙДС "Сприяння просвітницькій роботі "рівний-рівному" серед молоді України щодо здорового способу життя";
 • програма тренінгового курсу «Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/СНІДу» в рамках спільного проекту GIZ та МОН України «Профілактика ВІЛ/СНІДу в Східній Європі»;
 • спецкурсу Інституту проблем виховання АПН України «Здоровий спосіб життя».
Діяльність інформаційно-аналітичного сектору

Для створення системи інформаційного ресурсу щодо визначення динаміки розвитку ПТНЗ було проведено шість інструктивно-методичних семінарів для відповідальних з інформаційно-аналітичних питань в ПТНЗ. Розроблені плани перспективного розвитку всіх ПТНЗ області на 2009-2011 роки. Проведено моніторинги працевлаштування випускників, моніторингові дослідження стану і розвитку ПТНЗ, анкетування випускників і роботодавців, досліджено ефективність діяльності ПТНЗ згідно з індикаторами ефективності системи ПТО та індикаторів з гендерної політики, здійснювалось аналітичне прогнозування руху контингенту.

НМЦ ПТО спільно з Інститутом профтехосвіти НАПН України створили на базі Вінницького ВПУ сфери послуг обласний Центр екологічної освіти.

НМЦ ПТО у Вінницькій області є постійним учасником Міжнародних та Всеукраїнських освітянських виставок, конкурсів про що свідчать ряд досягнень:

 • диплом Міністерства освіти і науки України за ІІІ місце в конкурсі регіональних навчально-методичних установ професійно-технічної освіти на кращу організацію методичної роботи та інформаційне забезпечення ПТНЗ;
 • «Срібна медаль» в номінації «Розробка та впровадження інноваційних технологій навчання у ПТНЗ»;
 • «Золота медаль» в номінації «Співпраця професійно-технічних навчальних закладів з виробництвом».

Шість працівників НМЦ ПТО у Вінницькій області нагороджені нагрудним знаком "Відмінник освіти України", два - Нагрудним знаком "А.С.Макаренко", один - нагрудним знаком «В.Сухомлинський», один має звання «Заслужений працівник освіти».

 
© Департамент освіти і науки Вінницької ОДА LIKT 2017 Ми у соц. мережах: Департамент освіти і науки Вінницької ОДА у Facebook